Ar supranti, kaip pats sukuri negalavimą?

Ar supranti, kaip pats sukuri negalavimą?

Emocinis centras

Fizinio kūno emocinis centras yra saulės rezginyje. Pagrindiniai organai: skrandis, tulžies pūslė, kasa, kepenys ir blužnis. Šių organų fizinės negalios rodo žmogaus emocinius sutrikimus.

Ką tai reiškia?

Kažkas įvyksta, o jums sukilusi emocija jums nepatinka (arba jums buvo įdiegta, kad ji yra bloga”) ir jau greičiausiai nuo vaikystės esate išmokę ją slopinti. Slopinate emociją, kad jos nesuprastumėte. Nesuprasdami emocijos ir ją užslopindami – kaupiate energiją, kuri virsta nuodais, t.y. cheminėmis medžiagomis, kurios nuolat kapsi” į atitinkamą organą. Taip mes tampam savo sveikatos griovėjai. Pirmiausia emocinio centro sutrikimai pasireiškia nuotaikų kaita (t.y. jūsų psichine sveikata).

Kaip tai vyksta?

Skrandis – priėmimo organas. Jis rodo, kaip mes priimame pasaulį, žmones, įvykius; kokius jausmus, išgyvenimus mums jie sukelia. Jeigu žmogus atviras pasauliui ir visas gyveimo situacijas priima laisvai ir be pasipriešinimo, skrandžio veikla būna puiki. Skrandis sutrinka, kai mes ko nors bijom, bet sau pasakom: Ne, aš to neparodysiu. Tegul visi galvoja, kad aš esu drąsus”. Baimė sutraukia skrandį.

Tulžies pūslė yra atsakinga už mūsų greitą reakciją. Tai įtūžis. Jis sukelia kažkokius veiksmus. Būdami sąmoningi mes suvokiam, kaip mes reaguojam į tam tikrus dalykus, o būdami pasąmoningi, mes savo reakcijas slopinam ir palaipsniui išnaudojam tulžies pūslės fermentus negrįžtamai.

Kasa yra atsakinga už gebėjimą mėgautis gyvenimu. Kai mes mėgaujamės ne gyvenimu, o saldumynais, tampam priklausomi ir mūsų kasa silpsta, išnaudojam jos fermentus. O jei mes verčiam save nevalgyti saldumynų, vėlgi vyksta tas pats procesas. Vienintelė išeitis – būti sąmoningu, suvokti, kad tai pasąmonė “nusivilia”, o sąmoningumas – “tiesiog mėgaujasi”.

Kepenys – visas mūsų neigiamų reakcijų rezervuaras (baimės, pykčio, išgąsčio, atmetimo). Tai – antra širdis. Leidimas sau jausti – tiesiog veiksmas (nei neigimas, nei atsitraukimas, tiesiog žiūrėjimas). Tai nieko nekeičia, bet nereiškia, kad nesikeičia.

Blužnis – sąmoningumo organas. Tai yra “dabar reikalingos papildomos energijos gaminimo” organas. Gebėjimas suvokti save kaip kūrėją šią minutę (ne ateityje, ne praeityje, o čia ir dabar). Aš – savo gyvenimo, savo sveikatos, savo gerovės kūrėjas. Visada aš pats atsakingas. Energijos iš išorės prisijungia tada, kai aš pasiryžtu žengti žingsnį. Negaliu niekam atiduoti nei atsakomybės, nei reikalauti sukurti man laimę, nes tiesiog nėra tokių galimybių.

Pagaliau leisk sau  j a u s t i  ir nustok „taškytis” emocijomis, jos – tavo turtas.

 

♥♥

Darbui su emociniu kūnu skirta audio knyga „Skersvėjis“. Ištraukos galima paklausyti čia.

Daugiau informacijos apie sielos mokytoją – parapsichologę Džiuljetą Binkauskienę galima rasti www.bindrakalnis.lt arba mokytojos Facebook paskyroje „Sielos mokytoja Džiuljeta“